تصویر ثابت


Auto Forwarding .......

شما ثانیه دیگر به بانک جاوا اسکریپت ایران منتقل می شوید
عزاداریها در روستا - لطفابه سایت ما به آدرس roochi.ir مراجعه نمایید
سفارش تبلیغ
صبا
هرکه عیب های نهانی را بکاود، خداوند از دوستی دل ها محرومش کند . [امام علی علیه السلام]
مشخصات مدیروبلاگ
 
قاسمی09151185733[6]
باسلام خدمت اهالی محترم روستا وبازدیدکنندگان عزیز ما آمده ایم تا با کمک جوانان روستا بتوانیم قدمی در جهت رفع مشکلات روستایمان روچی برداریم وبتوانیم وبلاگی را جهت جمع آوری اطلاعات ومعلوماتی که مورد نیاز شماست فراهم کنیم ازشما هم میخواهیم مارادراین راه یاری کنید باتشکر

خبر مایه

مراسم اربعین در روستا نیز برگزار شد امسال هیئت نتوانست همانند سالهای قبل برای عزاداری و زیارت به کاخک برود واین بخاطر بدی هوا بود .شب جمعه باران خوبی در روستا بارید وباعث خوشحالی مردم روستا شد واین بارندگی پراکنده در روز جمعه هم ادامه داشت وباعث شد تا مردم نتوانند به کاخک بروند.درکل مراسم خوبی بود درضمن ظهر اربعین هیئت مهمان آقای هادی غلامی بود وشب اربعین هم مهمان آقای حسن رعنایی .


  
  

بسمه تعالی

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می رساند هیئت اباعبدالله الحسین روستا روز جمعه همزمان با اربعین حسینی ساعت 8و30دقیقه صبح به سمت شهر کاخک حرکت خواهد کرد از کلیه عزیز ان دعوت میشود در این مراسم شرکت نمایند.


  
  

محرم امسال نیز(علی الخصوص تاسوعا وعاشورا ) به همت اهالی باغیرت ودوستدار اهل بیت و همچنین همت وتلاش اعضای باذوق وزحمتکش باشگاه ، با نظم و شور و حال خاصی برگزارگردید .

این مسئله که تعداد مراجعه همشهریان غیرساکن درروستا با وجود برگزاری مراسم متنوع تر درمحل سکونتشان ( مثلا مراسم مشهد ) در چند سال اخیر بیشتر شده است، نشان از برگزاری منظم مراسم در سالیان اخیر وعملکرد صحیح اعضای سختکوش باشگاه با هماهنگی شورای اسلامی وهیئت امنای هیئت ابا عبدالله الحسین رادارد . ( البته توجهات حضرت بقیه الله و سید الشهدا را نباید ازیاد برد . )

اینجانب بعنوان عضو کوچکی از اعضای باشگاه ، بطور مختصر مواردی که باعث رشد وبهتر برگزار شدن مراسم در سال جاری گردیده وبهتر است در سالهای آینده پررنگ تر مدنظر قرارگیرد اشاره می نمایم :

1-     اخلاص در انجام کلیه امور وعزاداریها و دوری کلیه دست اندر کاران از مباحث ریا کاری وخودنمایی درتمام زمینه ها .

2-     دعوت از سخنران وروحانی  میهمان که دارای مطالعات وتحقیقات و مجهز به مباحث جدید فقهی بوده وجوانان ومستمعین راکه دارای سطح سواد ومطالعه بالا ، بینش وآگاهی ، نکته سنجی وظریف بینی می باشند به دریای معارف غنی اسلامی هدایت واز گرداب تهاجمات فرهنگی دورنمایند ، درکنار احترام وحفظ حرمت روحانیون زحمتکش روستا .

3-     مطالعه و بروز بودن مداحان عزیز وهماهنگی آنان ( بخصوص دو سه شب آخر ) به نحوی که اولا عزاداری در شان اهلبیت برگزار شده و ثانیا بطور مساوی وبرنامه ریزی شده به اجرای نوحه ومرثیه پرداخته شود وثالثا مستمعین خسته و بی حوصله نگردند .

4-     با توجه به روند رو به رشد و بهبود شبیه خوانی که از مراسمات اصیل ومذهبی روستا می باشد وعزیزان تعزیه خوان زحمات فراوانی را متحمل می گردند ، مشاهده می گردد که در برخی موارد نسخ با روایات و احادیث تطبیق نداشته که می بایست دست اندرکاران نسبت به اصلاح و به روز نمودن نسخ اقدام نموده که علاوه بر پرباری مراسم وجذب مستمع بیشتر خدای ناخواسته دچار بدعت وگناه ناخواسته نگردند .

انشاءالله خداوند همه مارا جزو ارادتمندان واقعی اهل بیت ومریدانشان منظور نماید.


88/10/21::: 5:4 ع
نظر()
  

محرم 88 از نگاه تصویر

تصویر 1       تصویر 2           تصویر 3              تصویر 4             تصویر 5            تصویر 6            تصویر 7              تصویر 8        تصویر 9             تصویر 10           تصویر 11       

 

محرم 88 در سال در روستای روچی

 

محرم در روستای روچی


88/10/13::: 12:45 ص
نظر()
  
  

امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم عاشورای سرور وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام ویاران با وفایش با شکوه خاصی در مشهد مقدس برگزار شد .

در روزهای تاسوعا و عاشورا هیئت محبان اهل البیت (ع) ساعت 8صبح از محل حسینیه به سمت حرم مطهر رضوی به راه افتاد وهمراه سایر عزا داران با نوحه سرایی وزنجیر زنی ارادت خود را به شهیدان کربلا ثابت نمود وبر ادامه ی راه آن عزیزان تا ظهور منتقم آل محمد (ص) تاکید کرد.انشاءالله که مورد قبول حضرتش واقع گردد.

البته جای بسیاری از عزیزان هیئت که در روچی بودند خالی بود.

 

عکس 1                                  عکس 2                              عکس 3


88/10/6::: 9:19 ع
نظر()
  
  

((عَلم بندی))

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرورو سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و تلاش اهالی روستا و به خصوص اعضای محترم باشگاه کشاورزان جوان برای به تصویر کشیدن محرمی متفاوت با سالهای قبل از همگی شما دعوت میکنیم که بیایید و این تفاوت را احساس کنید.امسال برادر عزیز و خیرمان حسین نجارکه همچون سالهای قبل از تلاششان برای کمک به عزادازی امام حسین (ع)دریغ نکردند, زحمت ساخت عَلم جدید برای میدان قتلگاه را کشیدند و این عَلم را به روستا برای نصب بردند.جا دارد از طرف خودم و اهالی روستا و اعضای باشگاه کشاورزان جوان از ایشان نهایت قدر دانی و تشکر را به عمل آوریم.

 

 


  
  

                                                                                                                                                                                                                                                                 السلام علی الحسین(ع)وعلی ؛علی بن الحسین وعلی اولادالحسین وعلی اصحاب الحسین

 چون حضرت قائم -عجل الله تعالی فرجه الشریف - ظاهرشوند بین رکن ومقام ایستاده،پنج ندا می کنند:

اول:ای اهل عالم آگاه باشید که من امام قیام کننده ام.

دوم: ای اهل عالم آگاه باشیدکه من شمشیر انقام گر هستم.

سوم: ای اهل عالم آگاه باشیدکه جدم حسین را تشنه شهیدکردند.

چهارم: ای اهل عالم آگاه باشیدکه جدم حسین راعریان رها کردند.

پنجم: ای اهل عالم آگاه باشید که بدن جدم حسین را از روی دشمنی خرد کردند.

                                                                                                                                                                                                                                                                           (سحاب رحمت - عباس اسماعیلی یزدی- قم-1377)


88/9/27::: 8:9 ص
نظر()
  
  
   1   2   3      >
پیامهای عمومی ارسال شده
+ سلام دوست خوبم تولدت مبارک


+ باسلام دوست خوبم تولدت مبارک
+ باسلام